Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti kroat Stipe Mesic e ka cilësuar shqetësuese situatën e sigurisë ne vend. Në një fjalim të mbajtur në akademinë botërore të arteve dhe shkencës, presidenti Mesic tha se është ritur ndjeshëm numri i grabitjeve dhe krimeve dhe situata po del jashtë kontrollit. Ai i kërkoi kuvendit dhe qeverisë ti japin zgjidhje problemeve të sigurisë.
XS
SM
MD
LG