Ndërlidhjet

KAIRO


Presidenti iraken Jalal Talabani ftoi sot për bisedime kryengritësit irakenë. Gjatë takimit të liderve irakenë që po mbahet në Egjipt, presidenti i Irakut tha se ai dëshiron të kontaktojë me ta për të trajtuar sfidat e stabilitetit dhe zhvillimit të vendit. Por sipas presidentit Talabani në palën e rezistencës nuk duhet te jene të përfshirë ata që kanë vrarë civilë irakenë, ndërkohëe që i ftoi kryengritësit të dorezojnë dhe armët.
XS
SM
MD
LG