Ndërlidhjet

TEHRAN


Kuvendi i Iranit i ka kërkuar qeverisë të ndalojë inspektorët e agjensisë bërthamore të Kombeve të Bashkuara. Vendimi u mor pasi OKB-ja propozoi për Irakun, disa sanksione. Ndërkohë drejtori i agjensisë Mohamed El Baradei ka shprehur shqetësim që Irani ndalon inspektimet në zonat ku bëhen kërkime për programin bërthamor dhe nuk pranon ta trajtoje këtë çështje me komunitetin ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG