Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kuvendi i Serbisë shqyrton sot projekt rezolutën e qeverisë së Serbisë për Kosovën. Në propozim shprehet gatishmëria për kompromis, por edhe insistimi për ruajtjen e integritetit territorial të Serbisë.
Ndërkohë, presidenti i Serbisë Boris Tadiq tha se është i gatshëm për fillimin e bisedimeve dhe pret që qeveria të marrë edhe miratimin e parlamentit.
XS
SM
MD
LG