Ndërlidhjet

PODGORICË


"Çështja e Kosovës është serioze, komplekse dhe e rëndësishme për rajonin" tha presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq duke shtuar se presidentët e vendeve të tjera mund të dalin me argumente të ndryshme. Këtë koment ai e bëri në prag të vizitës në Podgoricë, të presidentit slloven Janez Drnovshek.
Partia popullore serbe ka paralajmëruar protesta dhe ka thënë se për shkak të qëndrimit për pavarësinë e Kosovës, Dërnovshek nuk është i mirëpritur në Mal të Zi.
XS
SM
MD
LG