Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Irakut Jalal Talabani arrin sot në Teheran për vizitë tri ditore. Çështjet e sigurisë kufitare dhe pjesëmarrja e Iranit në rindërtimin e Irakut, pritet të jenë tema kryesore në takimet e Talabanit me zyrtarët më të lartë iranianë.
XS
SM
MD
LG