Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi për politikë të jashtme dhe siguri i Bashkimit Evropian Havier Solana tha se shpreson për përparim në negociatat për programet bërthamore të Iranit. Komentet u bënë në prag të takimit të sotëm me ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian dhe takimit për Iranin, në Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, gjatë kësaj jave në Vjenë.
Parlamenti i Iranit miratoi dje vendimin që qeveria të bllokojë inspektimet e Agjencisë, nëse çështja e programeve bërthamore të Iranit dërgohet në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.
XS
SM
MD
LG