Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari i Kombeve të Bashkuara Marti Ahtisari sot mbërriti në Prishtinë, për bisedimet përgatitore rreth statusit të Kosovës.
Gjatë dy ditëve ai do të takohet me ekipin negociator, presidentin Ibrahim Rugova, përfaqësues të UNMIK-ut, KFOR-it dhe me udhëheqës të partive politike.
Pas Prishtinës, Ahtisari do të qëndrojë në Beograd, Tiranë, Podgoricë dhe Shkup.
XS
SM
MD
LG