Ndërlidhjet

PRISHTINË


Bisedimet për statusin e ardhshëm të Kosovës do të jenë pjesa e fundit e zgjidhjes së krizës në Ballkanin perëndimor, ka deklaruar shefi i UNMIK-ut Soren Jessen-Petersen.
"Sot është fillimi i procesit për zgjidhjen e mozaikut. Nuk e dij sa do të zgjasë procesi, dhe kuptohet që nuk e dij as rezultatin", deklaroi Petersen disa orë para ardhjes së Marti Ahtisaarit në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG