Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në unionin Serbi-Mali i Zi, Michael Polt deklaroi se autoritetet në Prishtinë dhe Beograd nuk do të duhej të hyjnë në negociatat për statusin e ardhshëm të Kosovës me qëndrime, të cilat do ta pamundësonin arritjen e një kompromisi.
"Edhe Prishtina edhe Beogradi duhet të kenë kujdes që të mos mbyllen plotësisht, dhe qëndrimet e tyre të mos i bëjnë aq përjashtuese sa që të pamundësojnë gjetjen e një zgjidhjeje, e cila do t'i kënaqte të dyja palët", ka thënë ambasadori amerikan Michael Polt.
XS
SM
MD
LG