Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PODGORICË


"Çështja e Kosovës është serioze, komplekse dhe e rëndësishme për rajonin" tha presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq duke shtuar se presidentët e vendeve të tjera mund të dalin me argumente të ndryshme. Këto komente ai i bëri në prag të vizitës të presidentit slloven Janez Drnovshek në Podgoricë.
Partia Popullore Serbe paralajmëroi protesta dhe tha se Dërnovshek nuk është i mirëpritur në Mal të Zi shkaku i qëndrimit të tij për pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG