Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Të paktën një i rritur dhe dy fëmijë e kanë humbur jetën kur ushtarët amerikanë hapën zjarr ndaj një automjeti civil në Irak, nga frika se në të gjendej ndonjë sulmues vetëvrasës.
Zëdhënësi i ushtrisë amerikane shprehu "keqardhje për këtë incidentin tragjik" që ndodhi në Baqouba, 55 kilometra në verilindje të Bagdadit.
Ndërkohë, ministri i Brendshëm i Irakut Bayan Jabr tha se trupat irakiene do të jenë të gatshme të marrin përsipër sigurinë në vend nga fundi i këtij viti.
XS
SM
MD
LG