Ndërlidhjet

KIEV


Në Ukrainë shënohet sot 2 vjetori i "Revolucionit të Portokallt", që çoi në rrëzimin e regjimit të mëhershëm dhe zgjedhjen e presidentit Viktor Youshchenko. 22 nëntori u shpall dje nga Youshchenko, festë kombëtare e emëruar "Dita e lirisë".
XS
SM
MD
LG