Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Toni Bler deklaroi sot Al Kaida po përpiqet të ringjallë ekstremizmin në Afganistan. Megjithatë, tha Bler në një fjalim në dhomën e deputetëve, Afganistani po zhvillon prosperitetin demokratik. Deklarata e Blerit vjen pas qëndrimit të ministrit afgan të mbrojtjes se Al Kaida, po depërton armë dhe eksploziv në Afganistan për të kryer akte terrroriste.
XS
SM
MD
LG