Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeministri serb, Vojisllav Koshtunica ka deklaruar se mirëpret pozicionin e homologut të tij kroat, Ivo Sanader se të gjitha vendet në rajon duhet të ndihmojnë bashkësinë ndërkombëtare të gjejë një zgjidhje të drejtë për Kosovën e cila do të kishte dhe miratimin e Beogradit. Këto komente Koshtunica i bëri para vizitës së tij të nesërme në Kroaci.
XS
SM
MD
LG