Ndërlidhjet

HONG KONG


Kina e cilësoi nje rrezik serioz, epideminë e virusit të gripit të shpendëve që po përhapet me shpejtësi dhe në Evropë. Autoritet shëndetsore të vendit i kanë bërë thirrje Japonisë, Amerikës, dhe Hong Kongut ë kordinojnë veprimet per ndalimin e përhapjes së mëtejshme të virusit. 'Kina po bën të gjitha përpjekjet për të luftuar këtë rrezik serioz" tha një nga autoritetet e ministrisë së jashtme kineze.
XS
SM
MD
LG