Ndërlidhjet

BAGDAD


Rreth 20 irakianë janë vrarë dhe mbi 24 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës në qytetin e Kirkukut, në veri të Irakut.
Rreth gjysma e viktimave ishin policë irakianë. Burimet amerikane kanë njoftuar dhe vrasjen e tre ushtarëve amerikanë, çfarë e ka çuar në 2100 numrin e trupave amerikane të vrara në Irak që nga marsi i vitit 2003.
XS
SM
MD
LG