Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi për një sulm të zgjeruar në qytetin e Ramadit, ne perëndim të Bagdatit. Në aksion e cilësuar "Luanet", kundër rebelëve irakenë morën pjesë dhe forcat mbrojtëse të Irakut. Sipas ushtrisë amerikane 32 kryengritës janë vrarë gjatë sulmit. Me herët në Irak rreth 20 irakianë u vranë dhe mbi 24 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës në qytetin e Kirkukut.
XS
SM
MD
LG