Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kancelarja e sapozgjedhur gjermane, Angela Merkel po viziton Parisin, ku ka takuar presidentin Jacques Chirac. Në qendër të bisedës ishin riforcimi i marëdhenieve mes dy vendeve me emërimin e qeverisë së re. Me pas Merkel do të shkojë në Bruksel, ku do të takojë liderët evropianë dhe zyrtarë të lartë të NATO-s.
XS
SM
MD
LG