Ndërlidhjet

SARAJEVË


Mijëra njerez rezultojnë të zhdukur dhe të humbur pas 10 vjetësh të konfliktit në Bosnje. Sipas Kryqit të Kuq deri tani jane gjetur trupat e mbi 16 mijë personave të vrarë ne vare masive, ndërkohe që 8 mijë njerëz rezultojnë të humbur. Ekspertët e krimeve të luftës thonë se ende shumë varre masive janë të pazbuluar në Bosnje.
XS
SM
MD
LG