Ndërlidhjet

KLINË


Anetarë të lëvizjes Vetëvendosja në Klinë kanë ndërprerë me fishkëllima për pak caste shefin e UNMIK-ut Soren Jessen Petersen, i cili po debatonte mbi proçesin e negociatave dhe përmbushjen e standarteve. Pavarësisht reagimeve të Vetëvendosjes, shefi i UNMIK-ut e ka quajtur hapjen e negociatave për statusin si moment thelbësor per Kosovën dhe fillimin e fundit për misionin e UNMIK-ut. Kryeministri Kosumi, i cili shoqëronte Petersen në këtë takim, tha se nuk mund të kërkojmë liri për veten tonë dhe jo liri për te tjerët.
XS
SM
MD
LG