Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka bërë të ditur se gjatë dy muajve nga sulmet e përbashkëta me forcat irakene, jane vrarë 700 kryengritës dhe 1500 të tjerë janë arrestuar. Po sot u njoftua për një sulm të zgjeruar kundër rebelëve irakenë, në qytetin e Ramadit, ne perëndim të Bagdatit, të cilësuar "Luanet". Sipas ushtrisë amerikane 32 kryengritës janë vrarë gjatë sulmit.
Ndërkohë UNESCO bëri të ditur se kjo organizatë se shpejti do të fillojë riparimin e dëmeve të shkaktuara nga trupat e koalicionit në objektet e trashëgimisë historike të Irakut.
XS
SM
MD
LG