Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Nesër do të nisë punimet samiti ekonomik i veneve të Evropës Juglindore. Në samit do të ketë përfaqësues të lartë nga Shqipëria, Maqedonia e vende të tjera të rajonit si dhe ish lindjes. Në qendër të axhendës janë diskutimi i strategjive dhe debatet mbi zhvillimin ekonomike të Evropës Juglindore si dhe sfidat e integrimit për vendet kandidate për integrim.
XS
SM
MD
LG