Ndërlidhjet

TOKIO


Ministri i Jashtëm i Irakut Hoshyar Zebari kërkoi që Japonia të mbajë trupat e saj në jug të Irakut, edhe pas përfundimit të mandatit me 14 dhjetor. "Jemi në një periudhë vendimtare dhe kemi nevojë për angazhimin e tyre", tha Zebari, pas takimit në Tokio me homologun Taro Aso.
XS
SM
MD
LG