Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri i Izraelit Ariel Sharon krijoi partinë e re, të emëruar "Kadima" (Përpara). Mediat izraelite thanë se partia paraqitet me moton: "Sharon –lider i fortë i paqes". Sharon u largua nga partia Likud pas kritikave të linjës së fortë për tërheqjen e trupave dhe kolonëve nga Rripi i Gazës.
XS
SM
MD
LG