Ndërlidhjet

BEOGRAD


Beogradi sot zyrtarisht propozoi ndarjen etnike të Kosovës ndërmjet shumicës shqiptare dhe pakicës serbe si dhe mbetjen e Kosovës brenda kufijve të Serbisë. Presidenti i Serbisë Boris Tadiç i bëri zyrtarisht këtë propozim qeverisë, derisa i dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës Marti Ahtisari mbërriti në Beograd.
XS
SM
MD
LG