Ndërlidhjet

VJENË


Në Vjenë, nesër mbahet konferenca e parë, që i kushtohet Ballkanit Perëndimor, e cila siç është paralajmëruar, do të jetë prioritet i Austrisë, si kryesuese e radhës e BE-së, gjatë gjysmës së dytë të vitit të ardhshëm. Ministrat e brendshëm dhe të drejtësisë të shteteve të dala nga ish Jugosllavia janë ftuar në konferencën, që organizohet nga Austria dhe kryesuesi aktual i BE-së, Britania e Madhe.
XS
SM
MD
LG