Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata e Kombeve të bashkuara për shendetin ka publikuar një raport mbi pozitat e grave në botë, ku kërkohet ti jepet fund dhunës ndaj shtëpiakeve. Sipas raportit një në 6 gra pëson dhunë në familje, dhe se në shtëpi ato vuajnë më shumë se jashtë saj. Organizata i bën thirrje autoriteteve të qeverisë të ndërmarrin masa për të luftuar fenomenin e dhunimit të gruas.
XS
SM
MD
LG