Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një firmë amerikane ka marrë përsipër të investojë për ngritjen e minierave ë verilindje të Kosovës. Firma "Phelps Dodge" mori liçencën javën e kaluar dhe pritet të fillojë punë vitin e ardhshëm. Investimi i kësaj kompanie, e cila është më e madhja në botë për prodhimin e mineraleve, do të kapë shifrën e afro 600 milion dollarëve.
XS
SM
MD
LG