Ndërlidhjet

LONDËR


Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel zhvilloi sot vizitën e parë në Londër, në këtë post. Në takimin me kryeministrin britanik Tony Blair u diskutuan çështje të ndryshme, ku në qendër ishte politika e jashtme përfshirë Irani dhe Afganistani. Ramë dakort me kancelaren gjermane se përballimi i sfidave në të ardhmen arrihet me forcimin e ekonomisë -tha kryeministri Bler.
XS
SM
MD
LG