Ndërlidhjet

SARAJEVË


Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian Olli Rehn qëndron sot në Sarajevë për të filluar edhe zyrtarisht bisedimet ndërmjet Bosnje-Hercegovinës dhe BE-së për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit. Këto bisedime, Bosnjen mund ta çojnë në anëtarësimin eventual në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG