Ndërlidhjet

SARAJEVË


Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian Olli Rehn, sot në Sarajevë zyrtarisht i hapi bisedimet mes Bosnje-Hercegovinës dhe BE-së për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit.
Këto bisedime, Bosnjen mund ta çojnë në anëtarësimin eventual në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG