Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria irakiane tha se ka arrestuar tre udhëheqës të grupeve terroriste.
Gjenerali Bassem al-Gharawy tha se grupet kanë kryer sulme kryesisht në rajonet Ghazaliya dhe al-Jihad në perëndim të Bagdadit.
Mbrëmë 6 irakianë e humbën jetën në një sulm në afërsi të Kirkukut. Katër nga të vrarët ishin policë.
XS
SM
MD
LG