Ndërlidhjet

DAMASK


Siria tha se do t'u lejojë hetuesve të Kombeve të Bashkuara që t'i marrin në pyetje 5 zyrtarët sirianë në zyrat e Kombeve të Bashkuara në Vjenë për ndërlidhje me vrasjen e ish kryeministrit të Libanit Rafik Hariri.
Hapi i Sirisë shihet si përpjekje për zbutjen e tensioneve mes Damaskut dhe Këshillit të Sigurimit, i cili kërkoi që Siria të bashkëpunojë me hetuesit e organizatës botërore.
XS
SM
MD
LG