Ndërlidhjet

LUBJANË


"Vendimi për statusin përfundimtar të Kosovës duhet të jetë rezultat i kompromisit ndërmjet shqiptarëve dhe serbëve të Kosovës, prandaj nuk shoh arsye që Sllovenia të përshtas qëndrimin e saj për këtë çështje" tha presidenti slloven, Janez Drnovshek.
Duke u përgjigjur në akuzat e Ministrisë së Jashtme sllovene, lidhur me qëndrimet e tij për Kosovën, ai tha se planin e tij e ka bërë publik me insistimin e bashkësisë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG