Ndërlidhjet

PEKIN


Së paku 14 persona vdiqën nga tërmeti që goditi sot krahinën Jianxhi, në Kinën lindore. Sipas zyrtarëve, më shumë se 370 të tjerë janë lënduar dhe disa ndërtesa janë shkatërruar, nga tërmeti i shkallës 5.7 të Rihterit.
XS
SM
MD
LG