Ndërlidhjet

MOSKË


Disa shkencëtarë rusë po përgatiten të vizitojnë qytetin Harbin të Kinës, për të hetuar dëmet ekonologjike lëndët toksike që po i ofrohen Rusisë. Rreth 100 tonë të benzolit dhe mjeteve tjera kimike ranë në lum, me 13 nëntor, nga një incident në një fabrikë të mjeteve tokësike, në Kinë.
XS
SM
MD
LG