Ndërlidhjet

BAGDAD


Fundjavë e përgjakshme në Irak. Një njeri bombë ka shpërthyer në një stacion gazi në veri të Bagdatit, dhe si pasojë mbetën të vrarë 12 njerëz. Në një sulm tjetër shpërthyes të një automjeti, në qendër të Bagdatit, vdiqën 4 civilë irakene, nje ushtar amerikan dhe u plagosën disa shtetas të huaj.
XS
SM
MD
LG