Ndërlidhjet

BAKU


Opozita azerbazhanase ka nisur protestat për zgjedhjet parlamentare të mbajtura në 6 nëntor. Protestuesit që kërkojnë rrëzimin e qeverisë, janë përleshur me policinë të cilët kanë përdorur dhe forcë për ti shpërndarë. Sipas opozitës votat jane manipuluar dhe zgjedhjet duhen përsëritur.
XS
SM
MD
LG