Ndërlidhjet

PODGORICË


Progresi në zbatimin e standarteve në Kosovë, është faktor i rëndësishëm nga i cili do të varet progresi i negociatave, deklaroi i dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës Marti Ahtisari.
"Për progres në zbatimin e standarteve nevojitet gadishmëria jo vetëm e shqiptarëve në Kosovë por dhe bashkëpunimi i pakicave, përfshirë serbët", deklaroi Ahtisari në konferencën për shtyp në Podgoricë pas takimit me zyrtarët më të lartë të Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG