Ndërlidhjet

BAKU


Opozita azerbaxhanase ka nisur protestat për të rrezuar zgjedhjet parlamentare të mbajtura në 6 nëntor. Protestuesit u përleshen me policinë të cilët kanë përdorur dhe forcë për ti shpërndarë. Ndërkaq në një deklaratë të ambasadës amerikane në Baku dënohet ashpër dhuna e policisë ndaj opozitës në Azerbaxhan. Në deklaratë thuhet se është i pajustifikueshëm përdorimi i forcës kundër protestave paqësore për të drejtën e votës së lirë.
XS
SM
MD
LG