Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti Viktor Juvshenko udhëhoqi ceremonitë përkujtimore të vrasjes së 10 milion ukrainasve gjatë sekuestrimeve publike në dimrin e vitit 32, drejtuar nga diktatori Stalin. Presidenti Yushcenko mbolli një pemë në parkun e Kievit dhe pasdite mori pjesë në ndezjen e 33 mijë qirinjve në nderim të viktimave të genocidit komunist. Po sot presidenti ukrainas deklaroi se zgjedhjet parlamentare që do të mbahen në Ukrainë, vitin e ardhshëm do të jenë të lira dhe të ndershme.
XS
SM
MD
LG