Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


"Nëntori i ardhshëm do jetë një festë e dyfishtë për Kosovën pasi ajo do jetë e pavarur, tha kryeministri i Kosovës Bajram Kosumi gjatë vizitës së sotme në memorialin Adem Jashari në Prekaz.
"Këtu ka filluar, por edhe është nënshkruar fitorja e Kosovës, fitorja e popullit në Kosovë, fitorja e lirisë mbi robërinë dhe poshtërimin", ka theksuar kryeministri Kosumi, qeveria e të cilit ka ndarë dhe një fond të posaçëm për memorialin "Adem Jashari".
XS
SM
MD
LG