Ndërlidhjet

STAMBOLL


Autoritetet turke bënë te ditur se anëtarë të partisë punëtore kurdistane kanë rrëmbyer tre persona dhe më pas kanë ekzekutuar 2 prej tyre. Pengu i tretë ka mundur të shpëtojë. Ngjarja ndodhi në juglindje të Turqisë, pranë kufirit me Sirinë.
XS
SM
MD
LG