Ndërlidhjet

OTAVA


4 punonjës humanitarë dy kanadezë, një amerikan dhe një britanik janë marrë peng në Irak, njofton qeveria kanadeze. Një zyrtar i lartë i Kanadasë nuk dha hollësi për emrin e organizatës dhe vendin e rrëmbimit të dy bashkëkombasve të tij, si dhe shtoi se nuk kanë marrë sinjale nga pengmarrësit. Ndërkohe nga ambasada amerikane dhe britanike në Bagdad nuk konfirmohet ende për rrëmbimin e dy punonjësve të tjerë.
XS
SM
MD
LG