Ndërlidhjet

TEHRAN


Irani ka bërë te ditur se e rezervon të drejten për të kryer pasurimin e uraniumit, me qëllim për kërkime shkencore dhe zhvillimi. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme, Hamid Asefi tha sot se bisedimet e pritshme për këtë çështje duhet të provojnë garanci konkrete për përpunimin e uranumit brenda Iranit dhe jo jashtë tij.
XS
SM
MD
LG