Ndërlidhjet

BARCELONË


Kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila gjatë fushatës parazgjedhore u angazhua kundër pranimit të plotë të Turqisë në Bashkimin Evropian, e ka siguruar kryeministrin Recep Tayyip Erdogan se ajo nuk do t'i pengojë negociatat.
Ajo dhe Erdogan u takuan anash samitit të vendeve evropiane dhe mesdhetare në Barcelonë.
Merkel e pranoi ftesën për të vizituar Ankaranë, dhe u zotua të punojë për integrimin e emigrantëve turq në shoqërinë gjermane.
XS
SM
MD
LG