Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Bagdad sot vazhdoi gjykimi i ish diktatorit irakian, kurse pritet që mbrojtja përsëri të kërkojë shtyrje të procesit.
Saddami dhe 7 të tjerë, akuzohen për vrasjen e më shumë se 140 shiitëve në vitin 1982, pas një atentati të dështuar kundër tij në qytetin Dujail.
XS
SM
MD
LG