Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dhjetëra mijëra qytetarë protestuan sot në Prishtinë me kërkesën për lirimin e Fatmir Limajt, Haradin Balajt dhe Isak Musliut. Aktgjykimi për ta pritet të shpallet me 30 nëntor nga Tribunali i Hagës.
Marshi paqësor me moton "Në pritje të lirimit" u organizua nga shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së dhe Unioni i Pavarur i studentëve i Universitetit të Prishtinës. Protesta kaloi pa incidente.
XS
SM
MD
LG