Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko tha sot se vendi i tij duhet të bëjë më shumë për zhvillimin e tregtisë dhe lidhjeve ekonomike me Rusinë dhe Bashkimin Evropian. Ai tha se asnjë investitor serioz nuk do të shkojë në Ukrainë, derisa të mos ndodhin reforma të mëdha ekonomike.
XS
SM
MD
LG